כלכלה וחשבונאות משפטית

כתובת: בן גוריון 2, הרצליה מייל: boaz@yifatbr.com

לשיחת ייעוץ חייגו

ביקורת חקירתית – איתור ומניעת מעילות והונאות

ביקורת חקירתית המוכרת גם בשמה המקצועי כחשבונאות וכלכלה חקירתית הינה אומנות שנועדה לאתר ולכמת מעילות וגניבות עובדים, הונאות של שותפים, גניבות על ידי ספקים ונותני שירותים.

לאחר איתור המעילה, ההונאה או הגניבה, נדרש לחשב את הנזק שנגרם לארגון כתוצאה מכך. חישוב הנזק שנגרם דרוש ממספר סיבות, ולאו דווקא בסדר חשיבות זה:

  • הגשת דוח להנהלה.
  • הגשת תלונה לגופי אכיפה כגון יחידות לחקירת הונאות במשטרת ישראל, גופי חקירה של רשות המיסים ומחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך. הליך הגשת תלונה יתבצע רק על פי דרישת הלקוח.
  • הגשת תביעה לביטוח במידה ולחברה יש ביטוח מפני גניבות, הונאות ומעילות של עובדים, לקוחות ונותני שירותים.

המבקר החקירתי צריך להיות בעל ידע והבנה בהליכים כלכליים מורכבים; בעל יכולת ניתוח חשבונאי של מסמכים ורשומות הנהלת חשבונות; בעל הבנה של המאפיינים הנפשיים של מבצע הגניבה ההונאה והמעילה; בעל ידע וניסיון בחקירות פרונטאליות של מבצעי הונאה; בעל יכולת הבעה טובה בכתב ובעל פה, כדי להציג את ממצאי חקירתו; בעל ניסיון ויכולת להופעה בבתי משפט באם יידרש למסור עדות על ממצאי חקירתו.

משרדנו מציע שירותי ביקורת חקירתית. במהלך השנים משרדנו טיפל במקרים רבים של מעילות, גניבות והונאות, תוך ביצוע ביקורת חקירתית מקיפה ומקצועית לכימות הנזק הכלכלי שנגרם.

במסגרת הביקורת החקירתית, משרדנו מבצע הערכת נזק, תחקור חשודים, ניתוח כשלים וליקויים, הכנה והגשת חוות דעת מומחה כלכלי ועוד. למידע נוסף ולתיאום פגישת ייעוץ, אתם מוזמנים ליצור קשר – 03-6353010

קראו עוד על חקירות מעילות והונאות