כלכלה וחשבונאות משפטית

כתובת: בן גוריון 2, הרצליה מייל: boaz@yifatbr.com

לשיחת ייעוץ חייגו

הסיכול הממוקד של איילת שקד על ידי דה מרקר

בעיתונות הישראלית לא נראה זה שנים מהלך גאוני כמו ההחלטה של המרקר לדרג את איילת שקד כמספר 1 בדירוג 100 המשפיעים של 2018. דירוג זה הינו סיכול ממוקד פוליטי, שיביא לירידתה של איילת שקד מבמותינו, שזה מאורע שכנראה עורכי דה מרקר, ולא מעט מאזרחי ישראל מאוד מייחלים לו.

למה זה מהלך גאוני? תארו לכם מה קרה בבית ברחוב בלפור כאשר גב' ראש הממשלה ראתה את הדירוג של המרקר, בה איילת שקד, שגב' נתניהו מאוד לא אוהבת (לפי דיווחים בעיתונות) דורגה כמשפיעה מס' 1 ובמקום האחרון ברשימה – אבוי לבושה, דורג בעלה של גב' ראש הממשלה.

איך נתניהו יכול להשתיק את התגובות של רעייתו? הוא יחליט כמובן מסיבות "אמיתיות" להקדים את הבחירות. לפי הסקרים הנוכחיים הבית היהודי יצטמצם משמעותית והליכוד יגדיל את כוחו.

אחרי הבחירות נתניהו יוותר על הבית היהודי בקואליציה וכך איילת שקד לא תהיה שרת משפטים או חברת ממשלה כלל.

במהלך זה ישיג נתניהו שקט בבית, וגם המרקר ישיג מטרה פוליטית חשובה. לבעלי הזיכרון הקצר אני מפנה למלחמה שהמרקר ניהל נגד הריכוזיות, ואחת החברות שנפגעה ממנה היתה קבוצת אידיבי שהיתה בשליטתו של נוחי דנקנר, ואיך הסתיים המאבק.

למי שחושש שאיילת שקד תצטרף לליכוד אני חושב שבעשר השנים הקרובות בהן נתניהו ימשיך לשלוט בליכוד הוא יחסום אותה, ובתום עידן נתניהו בליכוד מירי רגב לא תיתן לה דריסת רגל.