חוות דעת מומחה כלכלי - חוות דעת כלכלית

במסגרת ההליכים המשפטיים בהם אתם מעורבים - הן כתובעים והן כנתבעים - הנכם נדרשים לא פעם, לצורך הוכחת טענותיכם, להצטייד בחוות דעת כלכלית של מומחה לכלכלה וחשבונאות. בתי המשפט נוטים להעניק משקל רב לחוות הדעת של מומחה מיומן ובעל-שם, והדבר עשוי להכריע את תוצאות המשפט.

בזכות הניסיון העשיר והמגוון, כמו גם המוניטין שצברנו לאורך השנים, למשרד יפעת חשבונאות חקירתית היכולת לספק לכם, עפ"י דרישתכם וצרכיכם, חוות דעת מומחה כלכלי מפורטת ומנומקת בתחומים המפורטים להלן:
 • הערכת וכימות נזקי מעילות, הונאות ואי-סדרים.
 • סכסוכים עסקיים בין שותפים.
 • הערכת נזקים כתוצאה מאירועים ביטוחיים.
 • הערכת רכוש בסכסוכים משפחתיים.
 • ועוד
שנים ארוכות של הכנת חוות דעת מומחה (גם כמומחים מטעם בית המשפט), יכולתנו לרדת לפרטים ולבחון בדקדקנות כל מקרה ומקרה, המוניטין שצברנו וניסיוננו הרב מציבים אותנו בשורה הראשונה של המומחים בתחום - וכמקור סמכות מהימן ומקצועי. והבחירה במומחה הנכון עשויה להטות את הכף לטובתכם!

מתי יש צורך בחוות דעת מומחה לכלכלה וחשבונאות?

חוות דעת מומחה מתבצעת על ידי רואה חשבון או כלכלן, לצורך הערכה וכימות של נזקים כלכליים. כאשר מדובר בהליכים משפטיים בנושא כלכלי או חשבונאי ומגיש התביעה מבקש לטעון שנגרם לו נזק כתוצאה ממעשה או מחדל של צד שני, עליו לתמוך את תביעתו בחוות דעת מומחה כדי להוכיח את טענותיו.

חוות הדעת נדרשת על ידי רוב הערכאות המשפטיות בהליכים בהם יש קושי בהערכת הנזק, וכשהיא מתבצעת על ידי מומחה ובצורה נכונה – בתי המשפט נותנים לה משקל רב והיא אף עשויה להוות שיקול משמעותי בהכרעת הדין.

מה הופך חוות דעת מומחה למצוינת?
 • חוות דעת מומחה המובילה לתוצאה הרצויה בבית המשפט דורשת יכולת כתיבה ברורה ודיוק מירבי, כך שגם עורכי דין ושופטים – שאינם מומחים בכלכלה או חשבונאות – יבינו אותה ללא קושי.
   
 • אופן ניסוח חוות הדעת הוא קריטי, וחשוב להיזהר שלא להשאיר שום נקודה מעורפלת או לא ברורה, שעשויה לפגוע בתביעה או בהגנה.
   
 • מומחה חייב להיות מסוגל לענות על כל שאלה בנוגע לחוות הדעת שערך, בין בכתב במסגרת שאלות הבהרה או בעל פה בבית המשפט, במסגרת חקירה נגדית.
בזכות שנים רבות של ניסיון וידע שרכשנו בחשבונאות משפטית וחקירתית, אנו מספקים חוות דעת מומחה מקצועיות ואפקטיביות למשרדי עורכי דין ולבתי משפט.

סכסוכים בין שותפים נפוצים למדי. לעיתים הסכסוך נגמר בסיוע של חבר משותף, אולם לרוע המזל של הצדדים לעיתים קרובות הם מגיעים לבתי המשפט.

אחת הסוגיות המציקות לרואי חשבון היא שאלת אחריותם כלפי צדדים שלישיים המשתמשים בדוחות הכספיים שהם מבקרים, כגון בנקים, ספקים,לקוחות וכו'.

היבואן החל לייבא המכוניות ולמוכרן בארץ. לאחר מספר חודשים, ולאחר שיובאו מאות מכוניות לשוק המוניות הבין עמיל המכס כי טעה והיבואן נאלץ לשלם מס על המכוניות שכבר נמכרו. היבואן תבע...

כדי שלקוח יצליח בתביעה נגד בנק בטענה כי הבנק נקט בפרקטיקה של "התניית שירות בשירות", עליו להוכיח זאת בראיות חיצוניות ונסיבות אובייקטיביות, כפי שבית המשפט העליון קבע במספר פסקי דין...

בעל פטנט תבע חברה תעשייתית בגין הנזק שנגרם לו לטענתו כתוצאה מהפרת הפטנט. לבקשת הנתבעת הפרכתי את חישוב הנזק של התובעת.

המשטרה רוצה לחלט כספים של לקוחותייך – בדוק הבקשה בקפדנות ואל תוותר בקלות! הידיעה כי המשטרה מתכוונת לחלט כספים של החשודים בפרשה בה מעורבים מקורבים לישראל ביתנו היתה בבחינת נחמת...

יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית
המרד 29, ת.ד. 50057
תל אביב, 6150001
טלפון: 03-6353010
נייד: 0522-737353
דוא"ל: main@yifatbr.com